O nas

Mazury to kraina tysiąca jezior, która przyciąga swoim niezwykłym krajobrazem, pięknymi lasami, i niemal nieskażoną cywilizacją naturą. To również raj dla miłośników historii.

Odkryjesz tutaj Wilczy Szaniec, liczne zamki krzyżackie, siedzibę plemienia Galindów, bazylikę barokową w Świętej Lipce oraz wiele więcej pięknych i magicznych miejsc .

Leśny Raj to miejsce stworzone z myślą o wszystkich, którzy poszukują ucieczki od miejskiego zgiełku i codziennego pędu.

Tutaj czas płynie niespiesznie, a powietrze wypełnia zapach lasu i dźwięk ptasiego śpiewu.
Pobyt u nas może być zarówno okazją do wyciszenia się i odpoczynku, jak i do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Dzieli nas jedyne 50 metrów od jeziora, przez co wszyscy miłośnicy aktywności wodnych będą mieli zajęcie!
Dysponujemy kajakami, wędkami i rowerami, a w niedalekiej odległości (jedyne 400m) znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz plaża, sklep i bar.

Rowerzyści, amatorzy wędrówek i grzybiarze to nasi stali Goście!
Mazurskie lasy zadowolą nie tylko początkujących, ale też i wprawionych grzybiarzy.

Nasze domki położone są nad jeziorem Tajty, które jest bogate w ryby takie jak szczupaki, leszcze czy płocie.
Dzięki różnorodności gatunków, każdy wędkarz będzie mógł w spokoju oddać się swojej pasji o każdej porze dnia i roku.
Co więcej, nasza gmina jest objęta Obszarem Mazurskiego Szlaku Rybackiego – to wymarzony region dla amatorskiego połowu ryb na wędkę.

Do dyspozycji naszych Gości mamy dwa domki, każdy z łazienką i aneksem kuchennym wyposażonym w lodówkę , czajnik i naczynia kuchenne. W zadaszonym patio znajduje się w pełni wyposażona kuchnia z lodówką, czajnikiem, płytą indukcyjną oraz piekarnikiem i wszelkie niezbędne naczynia. Łącznie dysponujemy miejscami noclegowymi dla 12 osób.
Dla domatorów i osób ceniących zacisze własnej przestrzeni przygotowaliśmy miejsce na ognisko lub grilla ( dla każdego domku jest osobny grill tak aby nie utrudniać biesiadowania pozostałym gościom).
To świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu podczas gotowania, czy wieczornych spotkań.

Choć otacza nas las nie jesteśmy odcięci od cywilizacji!
Nasze domki znajdują się jedyne 2 km od centrum Wilkas – to malownicze miasteczko z duszą i portem pełnym życia, zarówno w trakcie dnia, jak i nocy.
A od jednej z żeglugowych stolic Mazur, Giżycka, dzieli nas tylko 5 km drogi – tutaj każde lato upływa pod znakiem wodnych atrakcji. Do Mrągowa jest tylko 40 km a od Mikołajek dzieli nas niewiele ponad 30km  w niewielkiej odległości znajdują się również piękne i klimatyczne miasteczka jak Ryn czy Krotoszyn co daje możliwość zwiedzania i wspaniałej zabawy w najbardziej znanych miejscach Mazur.

A co tak naprawdę ciągnie nas na mazury? Żeglarstwo!
Giżycko znajduje się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich i każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów żeglarstwa i regat.
Giżycko jest również bogate w obiekty turystyczne, a także liczne wydarzenia kulturalne odbywające się w sezonie letnim.

Jednym z nich są szanty i pokazy lotnicze, a jeśli to nie Twój klimat, może spodoba Ci się piknik Country w Mrągowie.
Na Mazurach każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wieku czy upodobań!

LEŚNY RAJ ZAPRASZA